Reviews

Add review

Tags

Click/Tap

24.01.2022 A holnapi napon folytatódnak az AFL küzdelmei, a meccsek beosztása magyar id szerint a következ lesz: 05:45 Brisbane Lions-Fremantle Dockers 08:35 Carlton Blues-Melbourne Demons... 11:40 Gold Coast Suns-West Coast Eagles 11:40 Port Adelaide Power-Adelaide Crows

20.01.2022 A holnapi napon 3 mérkzéssel zárul az AFL 2020-as szezonjának 2.fordulója, ezek magyar id szerint a következk: 05:05 Greater Western Sydney-Melbourne Kangaroos 07:35: Sydney Swans-Essendon Bombers 10:05: St Kilda Saints-Western Bulldogs

12.01.2022 A mai napon 4 meccset rendeztek az AFL-ben: Brisbane Lions-Fremantle Dockers 81(12.9)-69(10.9): A forduló nyitómeccsén a Brisbane Lions esélyeshez méltón játszva, folyamatosan 10 (esetenként 20) pont körül tartva elnyét, végig vezetve nyert, és gyjtötte be a 4 pontot. A mérkzés legeredményesebb játékosa a 4 góljával és 2 szélesével csapatának 26 pontot szerz hazai játékos, Charlie Cameron volt.... Carlton Blues-Melbourne Demons 53(7.11)-54(8.6): Ezt a meccset egyik csapat szurkolói se fogják egy ideig elfelejteni. A Démonok brutális, 0-32-es els negyedet produkáltak, illetve a második negyed felénél már 42 ponttal, 3-45(!)-re is vezettek, majd ezt egy totális szétesés követte. Ennek köszönheten a meccsen sokkal több támadást vezet Kékek a záró negyed derekára már csak 1 pontos, 52-53-as hátrányban voltak. Kb 5 percvolt a végéig, amikor Jack Martin eltt egy óriási lehetség adódott, hogy a vezetést is megszerezze csapata számára, azonban ezt csak kapufára tudta rúgni, így csak az egyenlítés jött össze a Carltonnak. Ezután a Demons még tudott 1 pontot szerezni, amit a mérkzés végéig ki tudtak védekezni, így gyztesen jöhettek le a pályáról. Így hiába a Carlton feltámadása, köszönheten az els 30 percnyi játékuknak és a pontatlan befejezéseiknek (11 szélest szereztek csak 7 gól mellett) elveszítették a mérkzést. Gold Coast Suns-West Coast Eagles 90(14.6)-46(6.10): A forduló legnagyobb meglepetését a Gold Coast szállította, amely a 2015 óta folyamatos playoff szerepl 2018-as bajnok, a West Coast Eagles megverésével szakította meg elképeszt, 19(!) vereségbl álló sorozatát. Méghozzá nem is akárhogyan, a meccs legnagyobb részében vezetve, bámulatos második félidei teljesítménnyel végül magabiztosan, 44 pontos elnnyel. A meccs legjobbja a haziaknál a még csak 18(!) éves Matt Rowell volt, aki 26 passzal és 2 góllal járult hozzá a Suns sikeréhez. Port Adelaide Power 110(17.8)-35(5.5): Hát, Adelaideben láttak már izgalmasabb városi rangadót is... Annak ellenére, hogy a Crows jól kezdte a mérkzést, és 12-1-es elnyre tett szert, nem nagyon volt ellenszerük a Power játékára, akik 52-20-as elnnyel mentek a félidben a szünetre, majd megsemmisít vereséget vertek városi riválisukra. Gyzelmével a Port Adelaide jelenleg az egyetlen 8 pontos a ligában, és tekintve, hogy a maradék 4 darab 4 pontos csapat egymással játszik, valószínleg harmadmagával áll majd 8 egységen. A 186-64 es, 290,63%-os pontarányukat tekintve jó eséllyel az élen zárják a fordulót.

09.01.2022 A mai mérkzésen a tavalyi alapszakaszgyztes Geelong Cats 108-47 arányban gyzte le a Hawthorn Hawks csapatát, köszönheten a parádés második félidei teljesítményüknek. A félidre 46-40-es állással fordultak a csapatok, utána viszont a héjáktól már csak mindössze egy gólra és egy szélesre maradt erejük (és azt is csak a harmadik negyedben, a záró negyedet 0 ponttal zárták), miközben a macskák 10 gólt és két szélest értek el, magabiztossá téve a gyzelmet, és javítva az els fordulóban elszenvedett vereséget. Végeredmény: Geelong Cats-Hawthorn Hawks 108(17.6)-47(7.5)

04.01.2022 A 2.forduló zárómérkzésein a következ eredmények születtek: Greater Western Sydney-North Melbourne Kangaroos 60(8.12)-80(12.8): Az elzetesen esélytelenebbnek titulált vendégek végig tartották a lépést a hazaiakkal, egyik csapat sem tudott 12 pontosnál nagyobb elnyre szert tenni, az utolsó negyed közepéig viszonylag kiegyenlített küzdelem folyt, majd a Kenguruk 4 perc alatt szerzett 3 góllal gyorsan 20 pont elnyre tettek szert, amelyre már nem volt igazán válasza a sydney...-i csapatnak, így végül meglepetésre vendég gyzelem született. Érdekesség, hogy ugyanannyi pontot ér akciója volt a két csapatnak, de a haziak pontatlanabbak voltak, így 20 ponttal veszítettek. Valahol ez (is) ennek a sportágnak a szépsége :) Sydney Swans-Essendon Bombers 73(11.7)-79(12.7): Végül egy gólnyival volt jobb a vendégcsapat, amely végig vezetett a mérkzés során, az elején kidolgozott 20-0-ás elnyük kb 10 pont körül ugrándozott folyamatosan. A legközelebb a feltámadáshoz a záró negyedben 72-73-nál állt a Sydney, de a végén megrázta magát az Essendon és behúzta a mérkzést, nem sokkal a vége eltt szerzett góljukra csak egy behind volt a válasz. St Kilda Saints-Western Bulldogs 88(14.4)-49(7.7): Kiegyenlített els negyed után (19-16) beindult a hazai henger, a harmadik negyed után már 76-36-ot mutatott a kijelz, ennek megfelelen az utolsó negyedben nem is törte magát egyik csapat sem a maradék 20 percben. A tabella állása 2 forduló után (forrás: AFL hivatalos Facebook oldala):